Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Protez Teknolojisi Programına Konuk Oldu…

Her yıl 6 Aralık’ta kutlanan Diş Protez Teknikerleri Günü için İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Protez Teknolojisi Programı tarafından hazırlanan konferansta Farkında mısın? Projesinin tanıtımı yapıldı.

Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsü Güney Yerleşkesinde gerçekleştirilen konferansta, diş teknikerlerinin mesleki gelişimlerini desteklemek, meslek hastalıklarıyla ilgili farkındalıklarını arttırmak hedeflendi.

Konuşmacılar arasında bulunan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Diş Protez Teknolojisi Programı emekli öğretim görevlisi Neşe Kopuz, diş protez teknikerlerinin risk altında oldukları meslek hastalıkları ve bunlardan korunma yollarıyla ilgili bir sunum yaptı.

Ardından söz alan İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı Proje Koordinatörü Deniz Özdikmenli ise bu riskleri odağına alan AB mali desteğiyle yürütülmekte olan Farkında mısın? Are You Aware? Projesinin hazırlanma süreci, uygulama adımları, nihai hedefleri hakkında katılımcılara bilgi aktardı.

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Protez Teknolojisi Programı kurucu ve yöneticilerinden Prof.Dr.Hanefi Kurt konuşmasında; bu bölüme devam eden öğrencilerin mesleki gelişimleri için neler yapabileceklerini, mesleğin akademik süreciyle ilgili yaşanan sınırlılıkları, öğrencilerin örgütlenerek bu sürecin iyileştirilmesinde rol almaları gereksinimi ve önemine vurgu yaptı.

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Mehmet Muzaffer Ateş tarafından yönetilen konferansın sonunda katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı. Konuşmacılar için hazırlanan plaketlerin dağıtımı ve fotoğraf çekiminin ardından konferans sona erdi.

Yasemin (Author)