İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi’nde 2019-2020 Eğitim Destek Programımız Başladı

1 Ekim 2019 tarihinde İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi’nde 2019-2020 eğitim yılı  akademik destek programımız başlamıştır. Önceki eğitim dönemlerinden farklı olarak bu yıl ilk defa 1. ve 2. Sınıf öğrencilerimize vakfımızın gönüllüsü sosyal hizmet uzmanı Selin Keçeli desteği ile her hafta birbirinden farklı envanterlerle çocukların bilişsel, duygusal ve motor kas becerilerini geliştirmeye yönelik “Sanat Atölyesi ” yapılmaktadır. Ayrıca yine 1.ve 2. sınıf öğrencilerimize yönelik gönüllümüz Aysel Uçkan’ın yönetiminde masal atölyesi ve Nurten Sağlam yönetiminde ise origami atölyesi yapılmaktadır.

Bu yıl 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerimize  farklı olarak gönüllümüz Burak Çiçek’in yönetiminde  “Bağımsız Yaşam Becerileri ve Akran Eğitimi”  başlamıştır. Çocukların çalışma algısı, meslek algısı, kariyer hedefleri  ve bilimsel düşünce yolları üzerine çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca ortaokul öğrenci gruplarımıza yönelik merkezimize yeni katılan gönüllülerimiz Mine Sema Ok, Meltem Doyuran desteğiyle Türkçe dersleri eklenmiştir.

Vakfımızın Küçükçekmece Halk Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokol sonucu her sene devam eden İğne Oyası, Dikiş Nakış ve Yetişkinlere Yönelik Okuma Yazma kurslarına ilaveten “Hızlı Okuma, Diksiyon, İngilizce, Ofis Programları, İşaret Dili, Tiyatro, Bağlama” gibi kurs kayıtlarımız yetişkin ve gençlere yönelik açılmış belirlenen sayı dolduktan sonra kurslar açılacaktır.

Merkezimizde çocuklara ve yetişkinlere yönelik aktif olarak  çalışmalar yapan 35’ e yakın gönüllü sayımız vardır. Vakfımız bir önceki yıla göre bu yıl da çalışmalarını çoğaltmayı ve daha çok insana ulaşabilmeyi hedeflemektedir. Yeni eğitim dönemi herkes için başarılı ve huzur içinde geçmesini dileriz.