Sağlık Politikası Reformu

foto3

İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı olarak, Türkiye’de sağlık hakkı mücadelesine katkı amacıyla, sağlık hakkı, toplum sağlığı ve sağlık politikalarıyla ilgili yerli ve yabancı kitaplar, bildirge ve kitapçıklar yayımlamak amacıyla 2007 yılında İnsev Yayınları’nı kurduk.

İnsev Yayınları’nın ilk kitabı olarak Dr. John Lister’ın, Health Policy Reform: Driving The Wrong Way? A Critical Guide To Global “Health Reform” Industry (Middlesex University Press, 2005) isimli kitabını, Sağlık Politikası Reformu: Yanlış Yolda mı Gidiyoruz? Küresel “Sağlık Reformu” Endüstrisinin Eleştirel Klavuzu başlığıyla Mart 2008’de yayımladık.

Sağlık Politikası Reformu kitabı, kısa bir süre içerisinde yoğun bir ilgi gördü; Türkiye’de sağlık politikalarıyla ilgilenen tüm kuruluşlar, üniversite, sendika ve örgütlerin yanı sıra konuya ilgi duyanların da şimdiden temel başvuru kaynağı oldu. Kitap ve çeviri hakkında yerli ve yabancı gazete, dergi ve internet ortamında çok sayıda yazı, değerlendirme kaleme alındı; akademik çalışmalarda referans verildi.

Sağlık Politikası Reformu kitabı hakkında daha geniş bilgi için tıklayınız:
http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=ktp&haberno=7486
http://www.istabip.org.tr/media/upload/dosyalar/82-83.pdf

Sağlık Politikası Reformu kitabının yazarı Dr.John Lister ile yapılmış Türkçe röportaj için tıklayınız:
http://www.birgun.net/report_index.php?news_code=1232969791&year=2009&month=01&day=26

Sağlık Politikası Reformu kitabı, Newsweek Türkiye dergisinin “dünyada ve Türkiye’de olan biteni anlayabilmek için okunması gereken 112 kitap” listesinde 73. sırada yer almıştır.