Veli Akademileri Seminerleri -Ekim ve Kasım 2020

Veli Akademileri Seminerleri (Ekim ve Kasım 2020)

İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi olarak Küçükçekmece bölge okullarında yürütülen Veli Akademileri Seminerlerine, üç senedir süren uzman desteğimiz 2020-2021 eğitim yılında da devam etmektedir. Dönemin başında bölgedeki okul yönetimleri ve rehber öğretmenleri ile planladığımız seminer programlarının, pandemi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online bağlantı üzerinden yapılması kararı alındı.  Önceki yıllarda okulların konferans salonlarında yapılan seminerlerimiz sağlık tedbirleri kapsamında bu yıl internet erişim programı olan zoom üzerinden yapılmaya başlandı. Gönüllü uzman kadromuzun desteği ile Ekim 2020’de 2,  Kasım 2020’de 4 adet seminer gerçekleştirildi.

Salgın nedeniyle Ekim ayında yapılan iki seminerimizin konusu sağlıklı yaşam idi. Gönüllümüz, Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Turabi YERLİ  “Korona Günlerinde Hijyen ve Sağlıklı Yaşam” adlı seminerini ilkin 20 Ekim akşamı Şehit Binbaşı Bedri Karabıyık İlkokulu velilerine,  ikincisini ise 21 Ekim 2020 tarihinde Doğa İlkokulu velilerine yönelik gerçekleştirdi.

Kasım ayında Aile Danışmanı Havva İNCEGÜL, “Aile İçi İletişim” başlıklı seminerini 24 Kasımda Şehit Binbaşı Bedri Karabıyık İlkokulunda, 26 Kasımda ise Mustafa Kemal Paşa İlkokulunda gerçekleştirdi. Ayrıca Havva İncegül’ün 30 Kasım akşamı Yıldırım Beyazıt Özel Eğitim Anaokulu velilerine yönelik “Aile Ahlakı ve Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkisi” başlıklı semineri de vardı. Seminerlerde velilerin ilgisinin yoğun olduğu gözlemlendi ve sunumların sonunda soruları cevaplandı.

Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Uzman Klinik Psikoloğu Canan Ertürk’ün 27 Kasım 2020 tarihinde Mustafa Eravutmuş Ortaokulu velilerine “Psikolojik Sorunlar ve Çocuklarda İstenmeyen Davranışlar” başlıklı semineri vardı. Seminerde çocuklarda görülen davranış problemleri ve bunlara karşı aile tutumlarının nasıl olması gerektiği anlatıldı.

İNSEV olarak, ailelere yönelik yapılan Veli Akademileri seminerlerinin ailelerin sağlıklı ve mutlu bir yapı haline dönüşmesinde önemli bir araç olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple uzman kadromuzla Küçükçekmece bölgemizdeki okullara yönelik veli seminerleri programlarını desteklemeye devam edeceğiz. Gönüllü desteklerinden dolayı uzmanlarımıza Merkezimiz adına teşekkür  ederiz.