Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İNSEV Küçükçekmece Şubemizde çoğunluğu ilkokul 4. sınıf öğrencilerinden oluşan bir gruba eğitmen Atakan Bağış tarafından 6 haftaya yayılmış toplam 12 saatlik “Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi” verildi. Gönüllü olarak gerçekleştirdiği bu eğitim desteği için kendisine çok teşekkür ederiz.

Eğitimin içeriği hakkında Sn. Atakan Bağış’ın bilgilendirmesi: “Eğitime başlamadan önce öğrencilere 2 farklı metin okutuldu ve metinlerin içeriğini sorgulayan 10 soruluk testler ile okuma hızları ve okuduklarının ne kadarını hatırlayıp kavradıkları tespit edildi. Eğitim genel olarak derslerde yapılan egzersizler ve ev ödevi olarak verilen çalışmalardan oluştu.

Okuma hızımızı düşüren yanlış alışkanlıkların fark edilmesi sağlandı ve bu yanlışlardan kurtulmak için çeşitli bilgilendirme ve egzersizler yapıldı.

Öğrencilere okuma ile ilgili olarak göz ve beyin hakkında bilgilendirmeler yapılarak potansiyellerini fark etmeleri ve bu potansiyeli okuma sürecinde nasıl kullanabilecekleri anlatıldı.

Son hafta tekrar iki farklı metin okuması ve testler yapıldı. İlk hafta ile son hafta arasındaki sonuçlar karşılaştırıldı ve öğrencilerin okuma hızlarının ne kadar arttığı ve buna bağlı olarak yeni kavrama düzeyleri tespit edildi.

İNSEV ailesine hem yaptıkları çalışmalar hem de çocuklarımıza katkı sunma konusunda bana bir fırsat verdikleri için teşekkür ederim.”

Admin (Author)