Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim ve Eşi Sabiha Lokmanhekim Sağlık Vakfı ve İNSEV Gönüllülerinin Tanışma Toplantısı

Kıbrıs doğumlu, halk sağlığı alanında topluma büyük katkılar yapmış Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim’in eşi Sabiha Lokmanhekim tarafından 1970 yılında Beylerbeyi’nde kurulan “Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim ve Eşi Sabiha Lokmanhekim Sağlık Vakfı”nın 1 Ekim 2017 Pazar günü düzenlediği tanışma toplantısına İnsan Sağlığı ve Eğitim (İNSEV) yöneticileri ve gönüllü destekçileri de katıldı. Açılış konuşmasını her iki vakfın da yönetim kurulu başkanı olan Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan yaptı. Konuşmada öncelikle Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim’in yaşamı ve vakfın tarihçesi anlatıldı. Daha sonra Hafız Cemal Vakfı Yönetim Kurulu adına Yard. Doç. Dr. Turgut Berat Karyot ve Kemal Çavdar söz alarak yeni projelerin gönüllülerle birlikte yürütülmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Ardından Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim Vakfının yürüttüğü İNSEV’in gönüllülerinin de desteklediği “Göçmen Sağlığı Projesi” ve “Tıp ve Hemşirelik Öğrencilerine Akademik Destek ve Burs Programı” tanıtıldı.

Daha sonra İNSEV’in yöneticilerinin söz aldığı programda İNSEV’İN geçmişte yaptığı çalışmalar ve yeni başlayan projeler salondakilere aktarıldı.

18 Eylül 2017’de başlayan Vakfımızın yürütücülüğünü yaptığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Türkiye’nin Çocukları Sosyal Platformu ve Mutlu Fil Yayınları ortaklığı ile gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşama Adım Adım Projesi” hakkında geniş bilgi verildi. Yayınlarımız ve aylık düzenlediğimiz sağlık toplantılarının gelecekteki çerçevesi planlandı.

Programa katılan tüm yönetici ve dostlarımıza destekleri için teşekkür edilerek başka etkinliklerde yeniden bir arada olma dilekleri ile program son buldu.

Admin (Author)