Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

bagcılar2 bagcılar3

Evren Mahallesi Toplum Merkezi, SHÇEK, Bağcılar Kaymakamlığı ve İNSEV’in ortak protokolü ile oluşturuldu ve 20 Ağustos 2002 tarihinde açıldı. Merkezin bulunduğu prefabrik bina Bağcılar Kaymakamlığı tarafından verildi. Vakfımız binanın iç inşaatını yeniledi ve donanımını sağladı.

Vakıf olarak kendi isteğimizle, yeterli mali ve personel desteği veremediğimiz için 1 Ocak 2005 tarihinde tek taraflı olarak protokolümüzü sona erdirdik. Mustafa Kemal Mahallesi gibi yoğun göç alan, yoksulluk ve işsizliğin yaygın olduğu Evren Mahallesi’nde de üç yıl boyunca esas olarak kadın ve gençleri hedef alan eğitim ve sosyal çalışmalar gerçekleştirdik.

Okuma-yazma kursları, 2-4 yaş arası çocuğu olan annelerle çocuk eğitimi programları, Kadının İnsan Hakları Eğitimi Projesi (KİHEP), ayni ve nakdi yardımlar, sosyal kültürel faaliyetler, bir yıl boyunca üniversite hazırlık için matematik dersleri, ilkokul çocuklarına bilgisayara giriş ve İngilizce dersleri, faaliyette bulunduğumuz dönemde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerdendir. Vakıf adına bu dönemde Toplum Merkezi ile ilişkileri Nare Öztürk koordine etmiştir.

bagcılar1

EVREN MAHALLESİ TOPLUM MERKEZİ: Keskin Sokak No:73 Evren Sağlık Ocağı Yanı Bağcılar- İSTANBUL Tel:0212 698 09 41

Admin (Author)