Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News

Vakfımız, 13- 14 Kasım 2021 Tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul Şubesi ile birlikte 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasına özel  “İNSEV 10 Kasım Atatürk Kupası Satranç Turnuvası” organize etti. Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür Sanat Merkezi seminer salonunda iki gün boyunca süren ödüllü satranç turnuvamız, 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 5 tur,8 Yaş Altı,12 Yaş Altı, 16 Yaş altı olmak üzere 3 yaş kategorisinde düzenlendi. Turnuvanın ilk günü 13 Kasım Cumartesi sabah saatlerinde sporcular kayıt edildi. Ardından İNSEV’in kısaca tanıtıldığı açılış konuşması ve turnuva kurallarının anlatıldığı teknik toplantı yapıldı. 14 Kasım Pazar günü 3. ve 4. Tur’un ardından kazananlar belli oldu ve turnuvamızın ödül törenine geçildi. Küçükçekmece ve çevre ilçelerinden turnuvamıza katılan sporcuların ve ailelerin heyecanı görülmeye değerdi.

Her kategoride ilk 4′ e giren sporculara sırasıyla;

8’Tablet+Kupa 

Bluetooth+ Kupa,

Bluetooth Hoparlör+ Kupa ve

Madalya ödül olarak verildi.

Ödüllerin Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim Sağlık Vakfı tarafından karşılandığı törende Dr. Hafız Cemal Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, İNSEV’in yöneticileri Prof. Dr. Işın Kılıçaslan, Eğitim Koordinatörü Sema Meç, İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi Koordinatörü Yasemin Bilsel İlgün hediyeleri sporculara takdim etti.

Turnuvanın kazananları şu şekildedir.

8 Yaş ve Altı Kategorisi

1. Ömer Zerdali

2. Gencay Güven

3. Aras Onur Atalı

4. Oğuz Kaan Emiri

12 Yaş ve Altı Kategorisi

1. Orkun Tek

2. Tuna Çalışkan

3. İsmail Eren Altunoğlu

4. Kuzey Özcan

16 Yaş ve Altı Kategorisi

1. Dila Başpınar

2. Ela Başpınar

3. Alp Çalışkan

4. Ayhan OrhonTürk

Katılan tüm sporcularımıza ve onları destekleyen ailelerine teşekkür ederiz. Ödül alan sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Turnuva organizasyonumuzda ve ödüller konusunda bizlere omuz omuza destek veren Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim Sağlık Vakfı’na, teknik desteklerinden dolayı Türkiye Satranç Federasyonuna ve bize salonlarını açan Küçükçekmece Belediyesi ve çalışanlarına, organizasyonumuzun başından sonuna kadar bizlere destek olan Turnuva Baş Direktörü TSF İstanbul Küçükçekmece Sorumlusu Nesrin  Başpınar’a, Başhakem Şeyma Yılmaz’a, Yardımcı Hakem Ali Bülent Özveren’e emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.