Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

23 Nisan etkinlikleri arasında İNSEV olarak geçen sene ilkini düzenlediğimiz ve gelenekselleşmesini hedeflediğimiz İNSEV Öykü Yarışmasının bu yıl ikincisini düzenledik.

Bu yılki yarışmamızın konusu  “Dünyada Bayramı Olan Tek Ülkenin Çocuklarından Atatürk’e Mektup”  idi. Çocuklarımızdan hayallerini, yaşadıklarını, yaşamak istediklerini, duygularını, düşüncelerini onlara bayram hediye eden Atatürk’ e birer mektup yazarak anlatmalarını istedik.  Yarışmamız İNSEV Sefaköy Toplum Merkezinde ve İkitelli Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezine devam eden ya da devam etmiş olan her yaştan öğrenciye açıktı. Yarışmada ilk üçe giren öğrencilere sürpriz hediyeler verildi.

Değerlendirme jüri üyeleri arasında İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi Eğitim Koordinatörü Türkçe Öğretmeni Sema Meç, Emekli İlkokul Öğretmeni Zeliha Tolga Uğurlu, Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Psikoloğu Canan Ertürk ve İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi Koordinatörü Yasemin Bilsel İlgün vardı. Gelen başvuruların değerlendirilmesi sonucu yarışmada ödüle hak kazanan ilk üç öğrencimiz ise şöyledir.

  1. İdil Havva Taşkın /Tahsin Banguoğlu İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi
  2. Esma Naz Taşkın /Tahsin Banguoğlu İlkokulu 2. Sınıf Öğrencisi
  3. Yasin Kılınç / Münis Faik İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi

Yarışmayı kazanan öğrencilerimize hediyeleri ve katılım belgeleri İNSEV Sefaköy Toplum Merkezi Eğitim Koordinatörümüz Sema Meç ve  Koordinatörümüz Yasemin Bilsel İlgün  tarafından verildi.

Yarışmaya kazanan öğrencilerimizi tebrik eder katılan tüm öğrencilerimize gelecek hayatlarında başarılar dileriz.

                                    SEVGİLİ ATATÜRK’E

            Merhaba Atatürk, ben İdil. Bize bu bayramları armağan ettiğin için teşekkür ederim. Sen bize bu vatanı verirken öğrenmeyi, gelişmeyi, okumayı ve yazmayı da vermiş öğretmiş oldun. Sen bizi korudun ve vatanımız için savaştın. Seni çok ama çok seviyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisini açtığın gün keşke bizde yanında olsaydık. Keşke dünyada herkes iyi insan olsaydı, keşke herkes eşit şartlarda yaşasaydı. Ama insanlar canavarlardan da daha tehlikeliler. Birbirlerine kötülük yapıyorlar. Doğaya hayvanlara zarar veriyorlar. Artık mevsimleri bile değiştirdiler. Eskiden çok kar yağıyormuş ama şimdi yağmıyor. Mevsimlerin yüzünden canlıların nesli tükeniyor. Keşke güzel bir dünyada yaşasaydık. Çocuklara çok kötü davranıyorlar. Biz sokaklara, parklara gidip oynayamıyoruz. Keşke sen ölmeseydi, keşke hep olsaydın. O zaman bütün çocuklar eşit olurdu. Bütün çocuklar okullarda olurdu. Çocuklar çalışmazdı, çocuklar ölmezdi, tüm çocuklar mutlu olurdu. Ben sokaklarda oynamayı, parklarda oynamayı çok istiyorum.

            Çocukları çok seviyormuşsun sen Ata’m. Okulda öğretmenim anlatıyor, annem anlatıyor hep o yüzden iyi ki Türk olmuşum ve iyi ki Atatürk çocuğu olmuşum. 23 Nisan bizim çocukların bayramı. Ben büyüyünce öğretmen olacağım. Tüm çocuklara seni anlatacağım. Ben büyüyünce tüm çocukları koruyacağım ve hiçbir çocuğu ağlatmayacağım. Seni çok seviyorum Atatürk. Hoşçakal bizi gökyüzünde hep izle.

İdil Havva Taşkın

Yasemin (Author)