Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İNSEV’in, geçtiğimiz on yıl boyunca üzerinde çalıştığı alanlardan biri de İş ve İşçi Sağlığı konusu oldu. Bu alanda vakfımız üyeleri tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden bazıları şöyle:

– Kristal-İş, Birleşik Metal, Petrol-İş sendikalarının dergilerine bilgilendirici sağlık sayfaları hazırlandı.

– İş Sağlığı ve İş Güvenliği haftasında Birleşik-Metal Sendikasının Eğitim salonunda işyeri temsilcilerine yönelik “Metal tozları ile oluşan hastalıklar, solventler ve kurşuna bağlı hastalıklar” konulu eğitim çalışması İNSEV gönüllüleri Dr. Zeki Kılıçaslan, Dr. Mesut Kosku ve Dr. Levent Karasulu tarafından gerçekleştirildi. (8 Mayıs 2002)

– Mart 2002’de Tekstil işyeri yöneticilerine yönelik düzenlenmiş bir eğitim toplantısında İNSEV gönüllüsü Dr. Dilek Yılmaz tekstil iş kolunda iş ve işçi sağlığı konulu eğitimi gerçekleştirdi.

– Sefaköy Borusan fabrikasında işçiler ve işyeri temsilcilerine yönelik “Sigara ve Sağlığımız” konulu söyleşi düzenlendi. (Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan) (Şubat 2004)

– Bakırköy Sümerbank işçilerine “Sigara ve Sağlığımız” konulu konferans gerçekleştirildi. (Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan) (17 Mart 2004)

– Gebze Sendikalar Birliği ile birlikte Belediye Kültür Merkezinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda işçi temsilcileri ve sağlık kurullarında görevli işçilere yönelik eğitim gerçekleştirildi. Dr. Levent Karasulu, Dr. Ahmet Ekinci, Dr. Zeki Kılıçaslan, Avukat Hacer Tunaeşitge konuşmacı olarak görev aldılar. (8 Mayıs 2004)

– İstanbul Gaziosmanpaşa’da kadın işçilerin ağırlıkta olduğu Kilim Tekstil’de “Sigara ve Sağlığımız” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Daha önce bu fabrikada işçilere yönelik sigara alışkanlıkları ile ilgili olarak yapılan anketin sonuçları da katılımcılara açıklandı. (Haziran 2004)

– Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) ile ortaklaşa yürütülen Kadın İşçiler İçin Sağlık Kampanyasında “Üreme Sağlığı” konulu eğitimler Bandırma, Lüleburgaz ve Ankara’da sendika merkezlerinde gerçekleştirildi. (Ayşe Güngör Köybaşıoğlu) ( 22 Ocak 2006, 11 Mart 2006, 25 Mart 2006).

Admin (Author)