Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İNSEV olarak bölgedeki okullara Veli Akademilerine desteğimiz kasım ayında da devam etti. Gönüllü uzman kadromuz ile uzaktan erişim yoluyla toplam 7 seminer düzenledik.
12 Kasım’da Tahsin Banguoğlu İlkokulu
26 Kasım’da Cemil Mutlu Ortaokulu velilerine Aydın Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Turabi Yerli “Hijyen ve Sağlık Beslenme” başlıklı sunumunda çocuklarda beslenme alışkanlıkları ve dengeli beslenme konusu üzerinde konuştu.
Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Uzman Klinik Psikolog Canan Ertürk ise ilkin Küçükçekmece Belediyesi ile ortaklaşa yapılan seminerde “Çocuklarda Mahremiyet ve İstismar” konusu üzerinde sunum yaptı. Mahremiyet eğitimin önemli prensiplerini, istismarla ilgili doğru bilinen yanlışların neler olduğunu anlattı.
25 Kasımda ise Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık İlkokulu velilerine yönelik “Olumsuz Davranışlar ve Psikolojik Sorunlar” konulu seminerinde çocuklarda görülen
olumsuz davranışların nedenleri ve nasıl azaltılabileceği üzerine konuştu.
Aile Danışmanı Havva İncegül ise;
4 Kasım Halkalı Cumhuriyet İlkokulu Halkalı Doğa Ortaokulu
25 Kasım Doğa Ortaokuluna
26 Kasım Mustafa Eravutmuş Ortaokulu’na
“Ailede Pozitif Disiplin” konulu seminerlerinde pozitif anne baba tutumlarından ve çocuğa
nasıl yaklaşım sergilememiz hakkında bilgiler verdi. Bu değerli desteklerin dolayı Dr. Turabi Yerli’ye , Canan Ertürk’e ve Havva İncegül’e İNSEV adına çok teşekkür ederiz.

Yasemin (Author)