Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İNSEV İnsan Sağlığı ve Eğitimi Vakfının yürüttüğü İstanbul Kalkınma Ajansının 2016 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programınca desteklenen Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirilen öğretmenlere yönelik okul seminerleri programı 2 Mart 2017 tarihinde proje kapsamındaki altı okuldan biri olan Mustafa Eravutmuş Ortaokulunda yapılan seminer le tamamlandı.

Seminerin başında Mustafa Eravutmuş Ortaokulu öğretmenlerine Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Projesi Sorumlusu Gökhan Sencer projenin kapsamını ve danışmanlık alması gereken öğrencileri yönlendirirken öğretmenlerin hangi kriterleri baz almaları gerektiğini anlattı. Yoğun ilgiyle karşılanan Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Projesi öğretmenlerin soruları ile detaylandırılarak açıklandı.

 

Seminerin devamında Adli Psikolog Sn. Ezgi Ildırım Özcan “Siber Zorbalık ve Akran Zorbalığı” sunumunda okullarda karşılaşılan bu problem konusunda öğretmenlerin nasıl bir tutum izlemeleri gerektiği konusunda bilgilendirme yaptı. Seminerin sonunda öğretmenler aktarılan bilgilerin eğitim kalitesini artırmaya yönelik faydalı bir paylaşım olduğunu ve bu gibi seminerlerin devam etmesi

gerektiği konusunda görüşlerini paylaştı.

İlk ve ortaokullardaki seminerlerimiz boyunca bizlere katkılarını esirgemeyen proje ortağımız Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece İlçe Eğitim Müdürlüğüne,  tüm okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve rehber öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Admin (Author)