Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İNSEV İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfımızın yürüttüğü İstanbul Kalkınma Ajansının 2016 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Projesi kapsamında okul seminer programları, proje kapsamındaki altı okulumuzdan biri olan Munis Faik Ozansoy Ortaokulunda yapılan seminerle devam etti.

 

02 Mart 2017 tarihinde Adli Psikolog Sn. Ezgi Yıldırım Özcan “Siber Zorbalık ve Akran Zorbalığı” başlıklı sunumunda akran zorbalığının tanımlanmasındaki kriterlerin neler olduğu, okullardaki zorbalıkla mücadelenin önemi ve akran zorbalığının yol açtığı sorunlar konusunda bilgilendirme yapmıştır. Öğretmenlerin, akran zorbalığına karşı temel müdahaleler konusundaki soruları yanıtlanmış ve konuyla ilgili deneyimlerini aktarmaları istenmiştir.

Ayrıca seminerin başında Limon Ağacı Proje Koordinatörü Sosyal Hizmet Uzmanı Gökhan Sencer proje hakkında genel bilgilendirme yapmış, proje kapsamında hangi öğrencilerin Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezine yönlendirilmeleri gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi vermiştir.Projenin dezavantajlı gruplara yönelik sağladığı fayda, önemi ve gerekliliği hususu tüm öğretmenler tarafından  dile getirilmiştir.

Değerli katkılarından dolayı proje ortağımız olan Küçükçekmece  Kaymakamlığı ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Munis Faik Ozansoy Ortaokulu müdürümüze, rehber öğretmenimize ve tüm branş öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Admin (Author)