Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) 2016 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği, İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfının (İNSEV) yürütücülüğünü yaptığı Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklığında gerçekleştirildiği  “LİMON AĞACI ÇOCUK DANIŞMA MERKEZİ” projemizin KAPANIŞ TOPLANTISI 6 Aralık 2017 Çarşamba günü Saat: 10:30-12:00 arasında içerisinde proje uygulama ofisimizin de yeraldığı GÜLTEN ÖZAYDIN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ konferans Salonunda  gerçekleştirildi.

İNSEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Koordinatör  Fatoş ÜSTÜN  vakfımızın bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi Verdi, emeği geçen herkese teşekkür etti. Bunu takiben İnsev ve Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Yöneticisi Gülhan KOCABIYIK  “LİMON AĞACI ÇOCUK DANIŞMA MERKEZİ ” Projesinin tanıtımını ve sonuçlarını hazırlanan görsel sunum ile paylaştı. Ardından Küçükçekmece İlçesi RAM Müdürü Yasin Şahin, Küçükçekmece Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Adem ÇAPKIN ve Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Nurettin Çevik projenin ilçemize olan katkılarını vurguladıkları konuşmalarını gerçekleştirdiler. Bu konuşmaların ardından Yaratıcı Yazarlık ve Drama Atölyelerinde destek alan çocuklarımız hem yazdıkları öykülerini paylaştılar hem de eğlence dolu  gösterilerini gerçekleştirdiler. Gösteri sonrası çocuklarımız konuklarımıza kendi elleriyle çiçek verdiler.Toplu fotoğraf çekiminin ardından tanıtım toplantısı kokteyl ile sona erdi.

Projemizde  Küçükçekmece İlçesinde bir merkez oluşturularak, ilk ve ortaokul öğrencilerine ve ailelerine yönelik psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon hizmeti verilmiştir.. Ayrıca projemizle birlikte kamu kurumları ile Sivil Toplum Kuruluşları arasında psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon konusunda sürdürülebilir bir ortaklık modeli oluşturulması hedefi gerçekleştirilmiştir.

Projemiz Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesinde üç yıl daha devam edecektir..
Proje ekibimiz adına  Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Küçükçekmece Kaymakamı Sn. Harun Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Cemal Yılmaz, Küçükçekmece RAM Müdürü Sn. Yasin Şahin,İstka İstanbul Kalkınma Ajansı Uzmanımız Cüneyt GENÇ, Gülten Özaydın Anadolu ÇPL Müdürü Sn. Ertuğrul Özkaya, tüm öğretmenlerimize, rehber öğretmenlerimize, okul idarecileri,veliler, çeşitli üniversiteleri temsilen katılan  öğretim üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, Küçükçekmece ve Başakşehir Belediye Meclis üyeleri, Küçükçekmece ve Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi yöneticileri, Okul Aile Birliği Başkanları ve emeği geçen tüm İNSEV gönüllülerine teşekkür ederiz.

Ayrıca , ikramlık ve ulaşım için ücretsiz destek sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Sn Temel Karadeniz’ e çok teşekkür ediyoruz.

Admin (Author)