Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

İstanbul Kalkınma Ajansının (İSTKA) 2016 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği, İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfının (İNSEV) yürütücülüğünü yaptığı Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklığında gerçekleştirilecek olan LİMON AĞACI ÇOCUK DANIŞMA MERKEZİ PROJE ÇALIŞTAYIMIZI Sefaköy Kültür Merkezinde bugün gerçekleştirdik. Çalıştay programımızın ilk bölümünde Okullardaki Rehberlik Çalışmalarının risk grubundaki öğrencilere yönelik müdahale yöntemleri, karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü için STK ve kamu kurumlarının işbirliğinin önemi konulu PANELİMİZİ katılımcılarımızla birlikte gerçekleştirdik.Panelimize katkı sağlayan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emel YEŞİLKAYALI, Küçükçekmece Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü YASİN ŞAHİN, Uzman Pedagog Canan ŞİMŞEK KARABULUT ‘a çok teşekkür ediyoruz.
Çalıştayımızın 2.bölümünde Rehber öğretmenlere yönelik Atölye Çalışmaları tamamladık.

Birinci Atölye: Risk altındaki öğrencilerde olası istenmeyen davranışları önleme stratejileri ve etkinlikler (Rehber öğretmen Mehmet Semih GÜLTEKİN)
İkinci Atölye: Akran arabuluculuğu, akran zorbalığı ve siber zorbalık konularının risk altında bulunan öğrencilerdeki yansımaları ve uygulamalı örnekler (Uzman klinik psikolog Gökçe MAMATİ)
Üçüncü Atölye: Risk altındaki öğrencilere yönelik sosyal hizmet desteğinin sunulmasında karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri ( Sosyal Hizmet Uzmanı Kahraman EROĞLU)

Dördüncü atölye : Risk altındaki öğrencilerin yaşam becerileri ve drama uygulamaları yoluyla güçlendirilmesi (Rehber öğretmen Fehmi ÖZEL)
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…

Admin (Author)