Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

LİMON AĞACI PROJEMİZ KAPSAMINDA BELİRLENEN PROJE OKULLARIMIZDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR.

İstanbul Kalkınma Ajansının 2016 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği ve İNSEV/ İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfının yürüttüğü Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi proje faaliyetleri etkili ve verimli bir şekilde devam ediyor.

 Altı proje okulumuzdan biri olan Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık İlkokulu öğretmenlerine yönelik Arel Üniversitesi Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Klinik Psikolog Dr. Pervin TUNÇ tarafından koruyucu ve önleyici müdahaleler kapsamında risk grubunun belirlenmesi, hedef gruplar ile çalışma prensipleri ve rehberlik servisine yönlendirme şartları tüm öğretmenlere seminer programı kapsamında aktarılmıştır. Ayrıca güvenli bağlanma, kişilik topografisi, 7-15 yaş grubu çocukların zihinsel ve duygusal yapısı üzerine de ayrıntılı bilgilendirme yapılmıştır.

Aynı zamanda proje koordinatörü Gökhan Sencer tarafından proje detayları ve sürecin nasıl ilerlediği konusunda bilgi verilmiş, olası riskler ve çözüm önerileri ile ilgili öğretmenlerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur.

 

Projenin dezavantajlı gruplara yönelik sağladığı fayda, önemi ve gerekliliği hususu tüm öğretmenler tarafından yeniden dile getirilmiştir. Değerli katkılarından dolayı proje ortağımız olan Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık okulu müdürümüz ve rehber öğretmenimize ayrıca katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ederiz.

Admin (Author)