Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

Doğrudan sağlık hizmetleri ve sağlık eğitimleriyle bağlantılı olarak olanakları sağlayabildiğimiz ölçüde gereksinimi olan toplum grupları için sağlık taramaları organize edildi. Bunlardan başlıcaları aşağıda belirtildi.

Kocatepe Mahallesi Sağlık Taraması

Ümraniye Kocatepe Mahallesinde Med-Line gezici sağlık aracı ve İNSEV doktor, hemşire, laborant ve gönüllüleriyle kadın ve çocuklara yönelik sağlık taraması gerçekleştirildi. İlaç desteği sağlandı.

Diş Sağlığı Taramaları

tarama

15-16 Ağustos 2002 tarihlerinde Bağcılar Toplum Merkezinde ve 20-21 Ağustos 2002 tarihlerinde Gazi Mahallesi Toplum Merkezinde “ERKEN ÇOCUK GELİŞİMİ PROJESİ” kapsamında eğitim gören okul öncesi altı yaş grubu 320 çocuğa ağız-diş taraması vakfımız kurucularından diş hekimi Dr. Necmi NAMAL tarafından yapıldı. Çocukların ağız ve diş sorunlarını içeren bilgiler ailelere yazılı olarak ulaştırıldı. Ayrıca çocuklar ve öğretmenleri ile ağız ve diş bakımı eğitimleri gerçekleştirildi.

CAPİTOL Alışveriş ve Eğlence Merkezi ve İNSEV’in Sağlık Taraması Projesi

CAPİTOL Alışveriş ve Eğlence Merkezinin 5. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 28 Eylül-30 Ekim 1998 tarihleri arasında 5000 çocuk ücretsiz olarak sağlık kontrolünden geçirildi. Çocuğun gelişiminin izlenmesi, sistemik genel sağlık ve diş sağlığı kontrolünü içeren taramalarda İNSEV doktorları, diş hekimleri ve gönüllüleri çalıştı. Anadolu yakasında Güzeltepe, Orhan Seyfi Orhun, Ali Fuat Başgil, Bağlarbaşı ve Hafize Özal İlköğretim okulları öğrencileri ile SHÇEK Üsküdar Çocuk Yuvası öğrencileri bu proje kapsamında tarandı. İlk yardım bilgilerini içeren kitapçıklar hazırlanarak basıldı, öğrencilere ve velilere dağıtıldı. Okullarda öğrenci gruplarına ve öğretmenlere yönelik sağlık eğitimleri ve ilk yardım kursları düzenlendi.

 

Admin (Author)