Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

Sağlık ve toplum alanında çalışmalar yürüten bir grup araştırmacı, akademisyen, tıp doktoru, sivil toplum üye ve çalışanlarının bir araya gelerek oluşturduğu “Sağlık ve Toplum Çalışma Grubu” Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim ve Eşi Sabiha Lokmanhekim Sağlık Vakfı’nın Beylerbeyi’ndeki Merkezinde 20 Ocak 2018 tarihinde toplandı.

20 Ocak 2018 günü öncesinde, toplantı ve yazışmalarla temeli atılan STÇG’nin ilk geniş çaplı buluşmasına 21 kişi katıldı.

İki oturum halinde devam eden toplantının moderatörlüğünü İNSEV ve Hafız Cemal Lokmanhekim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zeki KILIÇASLAN, İNSEV Yönetim Kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Yeşim YASİN ve Prof. Dr. Belgin TEKÇE yaptı.

İlk bölümde katılımcılar, araştırma konularını da belirterek kendilerini tanıttılar ve bugüne kadar yaptıkları çalışmaları özetlediler.

İkinci bölümde öncelikle oluşumun adı üzerinde tartışıldı ve grup adının “Toplum ve Sağlık Çalışma Grubu (TSÇG)” olmasına karar verildi. Grubun amacı ve kişilerin bu oluşumdan beklentilerinin tartışıldığı bu bölümde birçok farklı görüş ve yöntem önerildi. Sağlık ve toplum alanlarında birlikte çalışmanın sürekliğini sağlamak için katılımcılar toplantılarına devam etme kararı aldı. Bir sonraki buluşmanın tarih ve konusunu belirleyerek toplantı sona erdi.

Admin (Author)