Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

Sağlıklı Yaşama Adım Adım Projesi’nde Yaratıcı Yazarlık ve Kısa Film Atölye Uygulamaları İstanbul Çocuk Eğitimevindeki Gençlerimizle Buluştu…

 

Geçtiğimiz haftalarda, Zümrüt Bıyıklıoğlu ve Özgür Yurttutan liderliğinde başlayan Yaratıcı Yazarlık Atölyesine büyük ilgi gösteren çocuklarımız, kahramanlarına, onların fiziksel ve duygusal özelliklerine,  yaşadıkları anlık yaşam öykülerine odaklandılar bile. 14-17 yaşları arasında 12 gençle çalışılan Yaratıcı Yazarlık Atölyesinin ilk grup çalışmaları, 20 Kasım’da sona erecek.

Aynı şekilde 13 Ekim’de başlayan Kısa Film Atölyesinde de, sinemanın hem sanat hem de mesleki boyutlarıyla ilgili profesyonel bilgi ve deneyim Yönetmen Seyfettin Tokmak tarafından aktarılıyor. 8 Aralık’a kadar devam edecek atölye çalışmasına 16 genç katılıyor.

Diğer yandan proje kapsamında yürütülen atölye çalışmalarının yanı sıra içinde bulunduğumuz Ekim Ayından itibaren konuk sohbetleri başlıyor. İstanbul Çocuk Eğitimevi bu kapsamda ilk olarak 17 Ekim Salı günü Yazar, Eğitmen ve Danışman Füsun Çetinel’i ağırlıyor.

Edebiyat sohbetlerinin kalabalık gruplarla gerçekleştirilmesiyle, kurumda bulunan gençlere yeni ve alternatif yaşamlar kurabilmenin her zaman mümkün olduğunu göstermek, onların yeni deneyimler edinmeleri, merak ederek araştırmalarını sağlamak üzere kararlar almalarını desteklemek amaçlanıyor.

Admin (Author)