Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News

Çocukların zeka ve akademik gelişimine katkı sağlayan satranca İNSEV olarak çok önem veriyoruz. İNSEV Sefaköy Toplum Merkezinde yıllarca gönüllülerimiz aracılığıyla çocuklara satranç eğitimi verdik ve çocuklara satrancı sevdirmeyi amaç edindik.

Bu sebeple İNSEV olarak 2021 ve 2022 yıllarında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftasına özel Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul Şubesi ile birlikte iki satranç turnuvası gerçekleştirdik. İlkini Küçükçekmece Sefaköy Kültür Merkezinde, ikincisini de Kemalpaşa Semt Konağında düzenlediğimiz “10 Kasım Atatürk Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası” na lisanslı 60’şar sporcu başvurdu ve iki gün 5 oturum süren kıran kırana mücadele sonucu 3 farklı yaş kategorisinde başarı göstermiş olan ilk üç sporcuya ödüller verildi. Ödül töreninde kazanan ilk üç sporcuya kupa, hediye tablet, kulaklık ve hoparlörle birlikte Atamızı anlatan kitaplar hediye edildi.

Velilerin çok yoğun ilgi gösterdiği Satranç Turnuvalarımızı Dr. Hafız Cemal Lokmanhekim Sağlık Vakfı ve Küçükçekmece Belediyesi destekledi.