Preloader Close
  • 1997'den Bugüne Herkes için Eğitim ve Sağlık

arrow
Latest News
avatar

Semtin Ortasında Yeşeren Umut:  Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi

 

“Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezinin tarihçesini bir ağacın geçirdiği evrelere benzetiriz. Tohumdan filize, filizden ağaca… Ve sonra bu ağaç öyle bir dallanıp budaklanır ki çocukların gelip altında dinlendiği, oynadığı, kimi zaman onlara sağanak bir yağmurda sığınak, kimi zaman boğucu sıcakta bir gölge, kimi zaman karanlıkta bir ışık olur. Bu ağacın her bir dalında bir çocuğun hikâyesi saklıdır. Şehrin uzak semtindeki çocukların hikâyeleri…”

İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı’nın yürütücülüğünü yaptığı, 2016’da Küçükçekmece ilçesinde başlayan Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi Projemizin 4. senesini tamamlamak üzereyiz. Bu sebeple “Semtin Ortasında Yeşeren Umut: Limon Ağacı Çocuk Danışma Merkezi” adlı kitabımızı hazırlayıp sizlerle paylaşmaktan dolayı İNSEV ailesi olarak heyecanlı ve gururluyuz.

Merkezimizin farklı bölgelerde örnek bir model oluşturması ve ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara disiplinler arası bir anlayışı yol göstermesi amacıyla hazırladığımız kitabımız aynı zamanda 4 yıldır sürdürdüğümüz çalışmaların raporu niteliğindedir.

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğüne, proje okullarının yönetici ve öğretmenlerine, rehber öğretmenlerine, sürece katkı sunan tüm proje çalışanlarına ve gönüllülere, projenin birinci yılından sonraki süreçte sürdürülmesine katkı sunan McDonald’s Çocuk Vakfı’na ve Doktor Hafız Cemal Sağlık Vakfı’na teşekkür ederiz. Ayrıca İkitelli’deki Merkezimizin yer aldığı Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Müdürü Sn. Ertuğrul Özkaya ve tüm çalışanlarına bize sıcak ev sahiplikleri için yürekten teşekkürler.

Yasemin (Author)